Barbro Östlihn, Mur d'Honfleur

682817

BARBRO ÖSTLIHN (1930-1995): Mur d'Honfleur, signerad och daterad OSTLIHN -81, olja på duk, 185 x 157 cm

UTSTÄLLD
Galerie Aronowitsch, Sturegatan, Stockholm, sept.-okt. 1981, katalognr 4
Barbro Östlihn - målningar från New York, Stockholm, Paris 1962-1983, Moderna Museet, Stockholm 1984, katalognr 38

Konst, Modernt måleri, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (31 bud)
5334938
78 000
5334960
76 000
5334938
74 000
5334914
72 000
5333341
70 000

Slutpris SEK:
78 000
7 527 EUR, 8 549 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.