Antoni Tapies, Feu II

682251

ANTONI TÀPIES (1923-2012) Feu II, 1981, signerad och numrerad Tapies 14/50, edition Galerie Lelong, Paris, färgetsning på Guarro-papper, bladmått 78x107 cm

Editerad av Galerie Lelong, Paris;
LITTERATUR: Galfetti 786

Skador: Märken av fukt på kanterna på övre delen vänster och höger sida.

visas på Nybro 32, specialauktion "Art & Mind"

Märken av fukt på kanterna på övre delen vänster och höger sida.

Konst, Grafik, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies, Feu II

Budhistorik (10 bud)
5333475
14 500
5332819
14 000
5329572
13 500
5313589
13 000
5313587
10 500

Slutpris SEK:
14 500
1 399 EUR, 1 589 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.