Charles & Ray Eames

679668

CHARLES & RAY EAMES, "Aluminium group" EA 105, stolar 4 st, 1960-70-tal, ett par kromade med etikett från Herman Miller Collection, det andra paret i aluminium med etikett från Interform i Paris, höjd ca 84, sitthöjd ca 47 cm

Slitage

Möbler, Stolar, Design, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Charles & Ray Eames

Budhistorik (6 bud)
5332201
2 800
5332200
2 600
5332199
2 400
5332190
5314869

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.