Soffa Börge Mogensen

676101

BÖRGE MOGENSEN, soffa, "Coupe", Fredericia Möbelfabrik, modellnummer 2192, modellen formgiven 1971, detta exemplar 1970-tal, ben av valnöt, stoppad och klädd i brunt läder, höjd 106, längd 216, djup 88, sitthöjd 41 cm

Slitage, fläckar

Möbler, Soffgrupper, Design, Art & Mind

Soffa Börge Mogensen

Budhistorik (8 bud)
5326272
19 000
5323764
18 500
5321866
18 000
5321865
17 500
5318257
17 000

Slutpris SEK:
19 000
1 834 EUR, 2 082 USD
Utropspris SEK:
23 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.