Stig Lindberg parianskulptur för Gustavsberg

671795

STIG LINDBERG, "Mannen med masken", skulptur, Gustavsberg 1970-tal, parian, i form av pojke med mask, stämpelmärkt i godset GUSTAVSBERG PARIAN-5 Stig L SWEDEN KÖ, höjd 24 cm

Smärre repor

Keramik/Porslin, Design, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
5332951
4 600
5332470
4 400
5332947
4 400
5332470
4 200
5332196

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.