Dan Kagle mask

658523

DANSMASK, Dan, Elfenbenskusten, "Kagle", skuret trä, riklig patina, höjd 49cm, inkl metallstativ 54,5 cm

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

Slitage, sprickor och skador

Etnografica, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Dan Kagle mask

Budhistorik (82 bud)
5333014
90 000
5333013
88 000
5333001
86 000
5333010
86 000
5333001
84 000

Slutpris SEK:
90 000
8 685 EUR, 9 864 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.