Torsten Andersson Skulptur

657983

TORSTEN ANDERSSON (1926-2009): "Skulptur, Låda med silverhandtag", signerad Torsten, olja och krita på dubblerad duk, 55x56 cm
PROVENIENS: Galleri Lars Bohman, Stockholm

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri, Art & Mind

Nybrogatan 32, Stockholm

Torsten Andersson Skulptur

Budhistorik (25 bud)
5335722
52 000
5335756
50 000
5335722
48 000
5335746
46 000
5335722
44 000

Slutpris SEK:
52 000
5 018 EUR, 5 699 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.