Matgrupp i rokokostil

693522

MATGRUPP, 8 dlr, 1900-talets början, rokokostil, bemålat i vitt, bestående av: 6 stolar, matbord, sideboard, sideboardes höjd 76, 90x54 cm bordet höjd 76, 150x100, 2 iläggsskivor vardera 42 cm

Senare bemålning, bruksslitage, fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 12

Matgrupp i rokokostil

Budhistorik (32 bud)
5259710
5266076
3 800
5259710
3 600
5266071
3 400
5259710
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.