Kristian Solmer Vedel

693418

KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtölj och 4 stolar modell "Modus", 5 delar, Riopalisander (Dalbergia Nigra) och svart skinn, formgiven 1963, tillverkad av Søren Willadsen, Vejen, Danmark, etikettmärkta, fåtölj H ca 76 cm, B ca 64 cm, sitthöjd ca 42 cm, stolar H ca 76 cm, sitthöjd ca 42 cm, B ca 45

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Slitage, patinerat skinn, skador på armlänen

Möbler, Stolar, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Kristian Solmer Vedel

Budhistorik (18 bud)
5265796
5 400
5265235
5 200
5265235
4 400
5265395
4 200
5265235
3 600

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.