Gunnel Nyman vas

691896

GUNNEL NYMAN, "Musselglas" vas, klart glas med inneslutna luftbubblor samt underfång i gult, signerad och daterad G Nyman 1948, höjd 23 cm

Invändigt med beläggningar

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Gunnel Nyman vas

Budhistorik (15 bud)
5258301
2 400
5257102
5258154
5257102
1 800
5254419
1 700

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.