Vicke Lindstrand vaser 6 st

691766

VICKE LINDSTRAND (1904-1983), vaser, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft, Kosta Boda, klar,- och blå glasmassa med underfång i blått, lila samt rött, signerade med undantaget av den röda, höjd ca 17.5-20.5 cm

Smärre repor på samtliga

Glas, Konstglas

Vicke Lindstrand vaser 6 st

Budhistorik (27 bud)
5256003
5255990
2 800
5256002
2 600
5255990
2 400
5255242

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.