Salongsgrupp rokokostil

Föregående | Översikt | Nästa

690166

SALONGSGRUPP, rokokostil, massiv mahogny med rika skärningar, sitsar och ryggar stoppade med krollsplint, original textilklädsel, tillverkade 1946 av snickaren A Wallin och bildhuggaren Carl Nilsson, Kristianstad (enligt märkning på tillhörande men på grund av kraftiga skador ej medföljande bord)

Bruksslitage, smärre avslag, sliten klädsel med skador, 2 stolsben lösa, de är hela med behöver limmas

Möbler, Soffgrupper

Makadamgatan 11, Helsingborg

690166 - Salongsgrupp rokokostil
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Salongsgrupp rokokostil

Budhistorik (5 bud)
5235292
2 400
5235290
5225473
5225315
5222991

1 dag kvar
Avslutas 2019-10-16
20:24   (21:24 )
AKTUELLT BUD SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.