Skåp Dalarna

689144

SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, Dalarna, polykromt bemålat med kurbits, daterat 1821, invändigt med hyllplan, höjd ca 198, 91x48 cm, nyckel finns

Slitage, färgbortfall, skadat gångjärn

Ändringar/tillägg
Nyckel avhämtas i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Skåp Dalarna

Budhistorik (4 bud)

5226839
5217283
5217282
5217278

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.