Sven Wejsfelt vaser

688983

SVEN WEJSFELT (1953-2008): vaser, 2 st, Gustavsberg, glaserat stengods, blå vas signerad SWen samt med Gustavsbergs studiohand, unik daterad -87, blåbrun vas signerad SWen samt. med Gustavsbergs studiohand daterad -88, höjd ca 25 resp. 20 cm

En vas med mycket litet nagg på fotring

Keramik/Porslin

Monter 25

Sven Wejsfelt vaser

Budhistorik (28 bud)
5228491
4 600
5227208
4 400
5228489
4 200
5227208
5228488
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.