Takashi Okamura & Erik Marquadsen fåtöljer

688917

TAKASHI OKAMURA & ERIK MARQUADSEN, 1 par snurrfåtöljer med pall, 1980-tal, för Nelo, Sverige, klädda i off-white skinn, stomme i björk, cirkulär fot på både fåtölj samt pall, bricktmärkta, höjd ca 95, bredd ca 80, sitthöjd ca 48 cm

Bruksslitage, slitage på skinn, något svajiga

Möbler, Fåtöljer

Rum 10

Budhistorik (8 bud)
5229066
650
5227388
600
5227387
550
5227385
500
5227384
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.