Chiffonjé

688898

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, 2-delad stomme fanérad i mahogny, beslag i pressat skinn, skrivinredning, skåpluckor och lådor bakom skrivklaff, med låda i överdelen ovanför klaffen, underdelen med 3 byrålådor, höjd ca 135 cm, yttermått ca 112x50 cm

Fällklaffen skevar, bruksslitage, blekningar

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Chiffonjé

Budhistorik (10 bud)
5222571
750
5229336
700
5222571
650
5223779
600
5222571
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.