Carl Malmsten matsalsgrupp Herrgården

688891

CARL MALMSTEN, "Herrgården", matsalsgrupp, 5 dlr, Bodafors, delvis stämpelmärkta, höjd ca 74, 140x100 cm, 2 iläggsskivor vardera bredd 55, totallängd 250 cm

Proveniens: Tage och Aina Erlanders privata matsalsgrupp, Marieberg, införskaffades i mitten av 60-tal

Slitage, bordsskiva med märken och slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 13

Budhistorik (26 bud)
5230761
6 200
5230794
6 000
5230761
5 800
5230791
5 600
5230761
5 400

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.