Rörstrand "Agda" kaffeservis

688578

RÖRSTRAND, (22 dlr) "Agda", delar av kaffeservis, 1900-talets mitt, benporslin, bestående av 10 koppar m. fat, 10 assietter, gräddkanna, sockerskål, assietternas diameter 17 cm

Smärre bruksslitage, ena koppen med genomgående krackelyr i botten

Keramik/Porslin

Monter 10

Rörstrand

Budhistorik (9 bud)
5223599
900
5222309
650
5222016
600
5220187
550
5220186
500

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.