Buddha porslin Kina

688356

BUDDHA, porslin, Kina,1900-talets första hälft, dekor i emaljfärger, märkt i godset, höjd ca 24 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Buddha porslin Kina

Budhistorik (17 bud)
5223036
5215730
5215730
1 900
5222929
1 800
5215730
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.