Skåp Nyrenässans

688252

SKÅP, 1800-talets sista kvartal, nyrenässans, stomme i massiv ek, 2-delat, bägge delarna med skåpdörrar med bakomliggande hyllplan, överdelen med nisch mellan dörrarna, underdelen med lådpar i sargen, beslag i mässing, rikligt skuren dekor över hela skåpen, höjd ca 220 cm, yttermått ca 178x59 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Skåp Nyrenässans

Budhistorik (8 bud)
5220395
3 400
5216642
3 200
5220265
3 200
5216642
5216640
1 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK: