Taklampa i form av vikingaskepp

688229

TAKLAMPA, 1900-talets början, jugend, mässing, 9 ljuspunkter, i form av vikingaskepp, med drakar i skeppsdelarnas för, sargen prydd med vågor, höjd ca 85, diameter ca 90 cm

Bruksslitage, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Ändringar/tillägg
Vikt ca 20-25 kg

Belysning, Taklampor

Hylla 4

Budhistorik (45 bud)
5221498
13 500
5221166
13 000
5221496
12 500
5221166
12 000
5221495
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.