Vas Kina 1900-tal

688156

VAS, lergods, Kina, 1900-talets mitt, balusterformad, dekor av lotus samt kalligrafi i guld, botten med sigillmärken i botten, höjd ca 44 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Vas Kina 1900-tal

Budhistorik (2 bud)

5220886
5214501

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.