Julia Rion, oljemålning

687985

JULIA RION, (f.1966): "Just a dream", olja på duk, signerad J.Rion, samt daterad a tergo -2019, mått ca 60x50 cm

HISTORIA
Julia Rion är en av få surrealister i Sverige. Hennes konst är inspirerad av Prins Eugen, Salvador Dali och Magritte. Rion använder palettens spektrum till att förmedla filosofiska budskap och stämningar. Nyckelord är framtid, evighet, inre- och yttre värden.

Julias 'Galleri Rion' var ett välkänt blickfång
för alla de som promenerade på gågatan Kullagatan i Helsingborg. Bakom stora
panoramafönster stod Julia vid staffliet och målade för öppen ridå.

Rum 8

Julia Rion, oljemålning

Budhistorik (27 bud)
5222575
5 400
5222534
5 200
5222570
5 200
5222534
5 000
5222568
4 800

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.