Ljusstakar 1 par brännförgylld brons empire

687113

LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, empire, 1800-talets första hälft, hänklar i form av fabeldjur, mönster med dekor av fleuroner, kvadratisk fotplatta, höjd ca 27 cm

Mindre ytslitage

Belysning, Bordslampor

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (2 bud)

5211770
16 000
5211769
15 000

Slutpris SEK:
16 000
1 544 EUR, 1 754 USD
Utropspris SEK:
22 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.