Taklampa

686261

TAKLAMPA, mässing, grönt glas, tyg, sex ljuspunkter, höjd ca 105 cm, 1920 / 30-tal.

Smärre slitage, litet hack på glaskupans kant, ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor

Södra kajen 14, Helsingfors

Taklampa

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
5219364
520
5213525
500
5213516
150

Slutpris EUR:
520
5 389 SEK, 591 USD
Utropspris EUR: