Ture Ryberg, skåp, 1930-tal

Föregående | Översikt | Nästa

684089

TURE RYBERG, skåp, 1930-tal, J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe, grönmålat med inredningen svartmålad, upptill glasdörrar med bakomliggande hyllor, nedtill skåp med låda samt hylla, etikettmärkt J.E. Thuns Möbelsnickeri, Faringe Till Herr arkitekt Ture Ryberg, Svartensgatan 20 Stockholm, höjd 223, 136,5 x 48 cm

PROVENIENS: Arkitekt Ture Ryberg, Stockholm

Slitage, färgbortfall, nycklar saknas

Möbler, Skåp, byråer, Design

684089 - Ture Ryberg, skåp, 1930-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Ture Ryberg, skåp, 1930-tal

Budhistorik (16 bud)
5230743
5230741
5230739
950
5230738
900
5230735
850

2 dagar kvar
Avslutas 2019-10-16
11:35   (12:35 )
AKTUELLT BUD SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:
9 500

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.