Salongsgrupp tidigt 1900-tal (7dlr)

677944

SALONGSGRUPP, 7 dlr, bestående av: soffa, 5 stolar, salongsbord, 1890/1910-tal, soffans stomme i furu, samtliga möbler fanerade i björk, samtliga klädda i blå sidentextil med vita blommedaljonger, soffans mått; längd ca 164, ryggens höjd ca 95, stolarnas sitthöjd ca 49, salongbordets höjd ca 58, diameter ca 70 cm

Kraftig blekning av faner samt textil på samtliga, bruksslitage, förstärkningar, lagningar, smuts, smärre avslag på faner

Möbler, Soffgrupper

Rum 15

Budhistorik (2 bud)

5148746
5143625

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.