Tage Rhodin porträtt

676737

TAGE RHODIN (1899-1983): Porträtt av konstnärens Mor, signerat och daterat Tage Rhodin, Söndag den 11:e Mars 1928, med påskrift "Bentida sea mi Madre" (välsignad vare min mor), olja på dukpannå, ca 50x37 cm

Proveniens: Konstnärens familj

Något lös i ramen

Rum 12

Tage Rhodin porträtt

Budhistorik (1 bud)

5143026
2019-09-12 10:33:08

2019-09-12 kl 10:36
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.