Chiffonjé

676375

CHIFFONJÉ, 1800-talets slut, 2-delad stomme fanérad i mahogny, beslag i pressat skinn, skrivinredning, skåpluckor och lådor bakom skrivklaff, med låda i överdelen ovanför klaffen, underdelen med 3 byrålådor, höjd ca 135 cm, yttermått ca 112x50 cm

Fällklaffen skevar, bruksslitage, blekningar

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 9

Chiffonjé

Budhistorik

2019-09-11 kl 14:40
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.