Fat Kina 1700-tal

675807

FAT, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), dekor av lövformad kartusch med bambu, pion samt krysantemum i underglasyrblått, brättet med rutbård, diameter ca 32 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
5140926
5 000
5140925
4 800
5140919
4 600
5140922
4 400
5140919
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.