Silverljusstakar Augsburg 1745-1747

675755

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokoko, sannolikt av Jacob Schieler, Augsburg 1745-1747, vriden form, höjd ca 18 cm, vikt inkl inneslutet stearin ca 490 g

Bucklor, en fot skev, stötskador

Silver

Monter 20

Budhistorik (4 bud)

5135288
8 000
5135009
5132623
5132525

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.