Miniatyrrustning 1800-tal

674289

MINIATYRRUSTNING, 1800-tal, indopersisk, i form av krigare klädd i rustning, bemålad, förgylld och patinerad brons, höjd 45,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skador, delar saknas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Skulptur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Miniatyrrustning 1800-tal

Budhistorik (36 bud)
5153567
12 500
5150098
12 000
5153404
12 000
5150098
10 500
5153399
10 000

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.