Lars Henning Boman ett par oljepannåer

658052

LARS HENNING BOMAN (ca 1720-1790) tillskrivna; Ett par devismålningar med kvinnor vid vanitasattribut, olja på pannå, vardera 35,5 x 24,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre retuscher

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Äldre måleri, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
5152230
6 000
5152238
6 000
5152230
5 800
5152236
5 600
5152230
5 400

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.