Urna med lampmontering Kina Kangxi

658049

URNA, Kina, Kangxi (1662-1722), med lampmontering, porslin, dekor i underglasyrblått av trädgårdsscen med eleganta damer och lekande pojkar, urnans höjd ca 35 cm

PROVENIENS: Stopalo

Omarbetad, slitage, lagningar

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (78 bud)
5153967
20 000
5152638
19 500
5152927
19 000
5152638
18 500
5152650
18 000

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.