Bordspendyl Restauration

657914

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, märkt ā Paris, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, sockel med dekor av palmetter, fronten med figursceneri av hjortjakt med putti, urhus med omgivet av klippformationer med harar, vinthund och turturduvor, krönt av Diana sittande med sin båge, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 48 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage och emaljskador, enstaka lagningar och dekorförluster. SAV garanterar ej funktionen.

Ändringar/tillägg

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (50 bud)
5151472
17 500
5151467
17 000
5151449
16 500
5151463
16 000
5151449
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 689 EUR, 1 918 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.