Alfred Ohlson skulptur

657816

ALFRED OHLSON (1868-1940): Kvinna ridande på delfin, signerad och daterad Alfred Ohlson 1921, patinerad brons, gjutarmärkt OTTO MEYER Fud, bas med inskription A. Edv. Jansson 1881 9/4 1931, höjd 36 cm

PROVENIENS: Stopalo

Gravyr

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Alfred Ohlson skulptur

Budhistorik (49 bud)
5150807
34 000
5149460
33 000
5150805
33 000
5149460
29 000
5150800
28 000

Slutpris SEK:
34 000
3 281 EUR, 3 726 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.