Skåp karolinsk barock

657805

SKÅP, stockholmsarbete i karolinsk barock, fanerat med alrot, rak form med utskjutande krön, dörrar och sidor med friser och fält, brännförgyllda nyckelskyltar av mässing krönta av krona, dörrarnas insidor med imitationsmåleri, inredning av två fasta hyllor, botten med tre lådor, benställning med låda, spiralvridna ben och fotkryss, avslutande klotfötter, nyckel medföljer, höjd 203, 140 x 60 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre lagningar och torrsprickor, en list kompletterad, löst konturerat hyllplan medföljer

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Skåp, byråer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skåp karolinsk barock

Budhistorik (11 bud)
5151069
23 000
5150508
22 000
5150971
22 000
5150508
19 500
5148386
19 000

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
20 000