Porfyrskiva från Elfdahls Porphyrverk

657108

PORFYRSKIVA, 1800-talets första kvartal, Blybergsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, unddersidan med ristad måttangivelse i tum 48 25, medföljer bambuimiterat underrrede av järn, skivans mått 2,5 x 118,5 x 42, höjd med underrede 60 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydliga nagg

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Soffbord, sidobord, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (41 bud)
5151689
48 000
5151707
46 000
5151689
44 000
5151683
42 000
5151669
40 000

Slutpris SEK:
48 000
4 632 EUR, 5 261 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.