Urna brons

657085

URNA, signerad och daterad M. Rosendahl 1893, dekor växtornamentik och pojke som lekar med katter, patinerad brons, höjd 55 cm

PROVENIENS: Stopalo

Botten saknas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Urna brons

Budhistorik (41 bud)
5152404
6 400
5152399
6 200
5152393
6 000
5152375
5 800
5152391
5 800

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.