Dagbädd Restauration

656940

DAGBÄDD, Restauration, massiv och fanerad mahogny, brännförgyllda beslag i brons, träskuren dekor, stoppat ryggstöd med repstav, sarger med beslag, bakben med palmetter främre ben med snedställda tassar, höjd 87, 170 x 101, innermått 146 x 74 cm

PROVENIENS: Stopalo

Stoppningen med skador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Övriga möbler, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Dagbädd Restauration

Budhistorik (39 bud)
5154057
13 500
5154056
13 000
5154052
12 500
5151979
12 000
5151968
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.