Konsolbord 1800-tal

656920

KONSOLBORD, ett par, 1800-tal, fanerade med björk och mahogny, inläggningar av friser och fält, skulpterad dekor i form av sittande lejon, svärtade och förgyllda detaljer, fronten med en låda, nyckel medföljer, höjd 78, 65,5 x 40,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Omarbetade och kompletterade, smärre slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Soffbord, sidobord, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Konsolbord 1800-tal

Budhistorik (39 bud)
5151886
33 000
5151913
32 000
5151886
31 000
5151895
30 000
5151886
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 465 EUR, 4 290 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.