Skulptur C.J. Bonnesen

656799

CARL JOHAN BONNESEN (Danmark 1868-1933), Dromedar med beduin och ung kvinna, signerad och daterad C.I.B 1914, mörkpatinerad brons, gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn, höjd 85 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur C.J. Bonnesen

Budhistorik (48 bud)
5151779
88 000
5152486
86 000
5151779
84 000
5152364
82 000
5151779
78 000

Slutpris SEK:
88 000
8 492 EUR, 9 645 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.