Eldhundar Napoleon III

656684

ELDHUNDAR, ett par, Napoleon III, i form av Vulcanos och Venus sittande på rocaille, förgylld och mörkpatinerad brons, höjd 55/56 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Eldhundar Napoleon III

Budhistorik (19 bud)
5152369
23 000
5152107
22 000
5152368
22 000
5152107
18 500
5152366
18 000

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.