John-Erik Göransson

671167

JOHN-ERIK GÖRANSSON (1933-2018), (2) Möte No 61 och No 1, signerade och daterade John-Erik Göransson 6-12-10 samt 31-8-09 på baksidan, akryl på duk, ca 30 cm vardera;

En nyupptäckt konkretist
JOHN-ERIK GÖRANSSON
-färg och form i perfektion

Auktion online 31 augusti-1 september

Familjen Göransson bosatte sig senare i Tumba på 1980-talet. Med en inredd ateljé i bostaden började John-Erik Göransson nu på allvar satsa på konsten.

Konst, Modernt måleri, Tema

John-Erik Göransson

Budhistorik (13 bud)
5113144
900
5113953
850
5113144
5113884
750
5113144
700

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.