Dha Burma

669160

DHA, 1900-tal, Burma, klinga med punsad och graverad dekor av bl a figurer, försilvrad balja med ciselerad dekor av stiliserade blomster, längd ca 47 cm

Slitage

Vapen/Medaljer

Monter 29

Dha Burma

Budhistorik (5 bud)
5090292
500
5087237
450
5086126
5085349
5082246

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.