Bruno Mathsson & Piet Hein "Supercirkel"

668873

BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, ''Supercirkel'', bord, 1900/2000-tal, fanérat i masurbjörk, kromade spännben, etikettmärkt, höjd ca 63, diameter ca 140 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Nagg och skrapmärken, smärre slitage

Möbler, Soffbord, sidobord, Design, Tema

Rum 9

Bruno Mathsson & Piet Hein

Budhistorik (14 bud)
5090661
4 800
5090660
4 600
5090660
4 400
5090655
4 200
5090652

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.