Skåp rokoko

668677

SKÅP, rokoko, 1700-talets slut, fanérad med ek samt intarsia, beslag i mässing, senare tillkommen benställning med svarvade ben, höjd ca 185, 125x33 cm

Åldersrelaterat slitage, senare benställning, mindre stötmärken, saknar knopp på krön

Ändringar/tillägg
Nycklar (2) finns att hämta ut i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

Skåp rokoko

Budhistorik (4 bud)

5089546
500
5088885
5087088
5082662

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.