Sven Palmqvist ''Rhapsoday'' servisdelar

668615

SVEN PALMQVIST, "Grå Rhapsody", servisdelar, 59 dlr., Orrefors, i grå glasmassa, bestående av: 11 vitvinsglas, 12 starkvinsglas, 12 likörglas, 11 snapsglas, 13 selterglas, delvis etikettmärkta, höjd ca 8-15.5 cm

En selterglas med en mindre nagg, bruksslitage

Glas, Servisglas

Monter 8

Budhistorik (9 bud)
5087161
5087150
2 800
5086991
2 600
5085634
2 400
5084375

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.