Christian Dell bordslampa

668530

CHRISTIAN DELL, modellnummer 6631, Kaiser Idell Leuchten, ursprungligen formgiven under Dells tid vid Bauhaus under 1930-talet, stomme i förkromad metall samt lackerad skärm, höjd ca 47 cm

: Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor, Design

Hylla 5

Christian Dell bordslampa

Budhistorik (14 bud)
5084828
5084825
1 800
5083294
1 700
5081184
5080491
1 300

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.