Carl Malmsten fåtölj

668408

CARL MALMSTEN, ''Patron" fåtölj, 1900-talets andra hälft, klädd i ljusblå ull, på betsat bok ben, med avtagbar näckkudde, etikettmärkta O.H. Sjögren, sitthöjd ca 42 cm

Ställvis missfärgningar, slitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 13

Carl Malmsten fåtölj

Budhistorik (2 bud)

5082922
5077314

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.